Головна / Статті / Як підібрати колір інтер’єру

Як підібрати колір інтер’єру

Кухня є невід’ємною частиною будь-якої квартири, адже домогосподарка проводить на ній багато часу. Кухню використовують як для прийому їжі, так і для готування. Тому мікроклімат на кухні має бути комфортним, а поєднання кухонних меблів, кольору стін та фасаду – вписуватися в інтер’єр.

Поєднання кольору в дизайні кухні можна обіграти по-різному – він може як розширити, так і звузити простір, тому слід враховувати габарити вашої кухні. Темні кольори та їх відтінки не рекомендуються для невеликого приміщення, світла палітра розширює простір, а яскраві кольори втомлюють у невеликій кухні. Для просторих кухонь не варто використовувати холодні тони, так як вони створюватимуть ефект цілковитої порожнечі.

Жовті та пастельні відтінки виглядають нудно та тьмяно у погано освітлених приміщеннях. Кухні в персиковому кольорі добре поєднуються з блакитним, сріблястим металіком та білим кольором. Найпопулярніші відтінки жовтого, що використовуються для кухонь: червона мідь, жовтий глянець, сонячний жовтий та пастельний відтінки.

Якщо ви хочете використати фіолетовий колір для кухні, маєте пам’ятати – він пригнічує апетит. Поєднувати його краще з охристими та оливковими тонами.

Зелений – колір природи, саме тому він сприятливо впливає на травлення, як і його відтінки. На кухні зелений колір можна поєднувати з синім – це додасть суворості, або з жовтим – це створить веселу атмосферу.

Кухні, виконані у синьому кольорі, заспокоюють, але знижують апетит. Якщо ваша кухня з північного боку, блакитний чи синій колір позбавить її затишку. Такі кольори більше підходять для сонячних приміщень, синій добре виглядає з жовтими, помаранчевими та кораловими кольорами.

Червоний колір для кухні треба використовувати дуже обережно, він є агресивним та екстравагантним, тому незабаром він може почати дратувати та відштовхувати. Цей колір містить багато енергії, підвищує тонус та сприяє появі апетиту. Для оформлення кухні підійдуть його неагресивні відтінки: кораловий, вишневий або томатний. З ним добре поєднуються метал, скло та білий колір.

Білий колір – універсальний, його можна комбінувати та поєднувати з будь-якою кольоровою гамою. Зазвичай повністю в білому кольорі виконують саме кухні в класичному стилі. Так само білу палітру широко застосовують у стилі хай-тек.

Наближеними до стилю хай-тек будуть кухні, виконані в кольорі махагон або венге, вони представляють собою фарбування під дерево різних відтінків. Такі кухні гарно виглядають із алюмінієвими профілями та матовим склом. Вигідно ці кольори поєднуються з фісташковими, бордовими, білими та сірими тонами.

Фотозвіт