Головна / Статті / Еко-стиль в інтер’єрі

Еко-стиль в інтер’єрі

Екологічний, або, як то кажуть, «зелений» стиль в інтер’єрі став дуже популярним останнім часом. Саме за допомогою нього ви зможете максимально наблизитися до природи, навіть якщо ваше житло знаходиться в центрі мегаполісу. Також головною відмінністю екологічного інтер’єру є наближення до природних форм та матеріалів.

Колір. «Зелений» стиль в оформленні інтер’єру передбачає використання кольорів та відтінків, що є властивими навколишньому середовищу. Загалом, це бежева, коричнева, біла, молочна, ніжно-рожева, блідо-блакитна та блідо-зелена кольорова палітра.

Оздоблення. Екологічний стиль є спадщиною скандинавського стилю, основні риси якого – простота та природність. Для оформлення приміщення в еко-стилі, найбільш сприятливим буде оздоблення з натуральних матеріалів.

«Зелена» підлога – це натуральний камінь або кварцовий агломерат, який є єдністю природи та технології. Особливо затребуваним також є дерев’яний паркет і навіть ламінат.

Стіни в еко-стилі часто оздоблюються дерев’яними панелями, а також простими паперовими натуральними шпалерами з дрібним рослинним малюнком. Також можна додати керамічну плитку. На кухні та у ванній варто використовувати штукатурку білого або кремового відтінку, оздоблювальний камінь або пробкове покриття. Ще два незвичайні, але при цьому повністю натуральні матеріали, які можуть використовуватися при облицюванні стін — очеретяні шпалери і річковий камінь.

Екологічна стеля зазвичай фарбується у білий колір. Також можливе використання гіпсокартону, побілки або фарби. Відмінним рішенням стануть дерев’яні балки на світлій стелі.

Міжкімнатні двері варто робити із полегшеного масиву або оздобити їх дерев’яним шпоном. Віконні рами також мають бути дерев’яні, а пластик, особливо традиційний білий, є недоречним і здатний зіпсувати цілісний образ.

Місія еко-стилю — забезпечити природню красу. Тому ніжки меблів можуть бути створені навіть зі справжніх стовбурів дерев (також можна додати кору). Це має досить незвичайний, але гарний вигляд. Без м’яких меблів в еко-стилі, звичайно ж, не обійтися, але мають бути дотримані певні вимоги – обивка диванів і крісел має бути витримана в натуральній гамі кольорів, без строкатих плям, яскравих орнаментів і малюнків.

Що стосується інших елементів дизайну цього стилю, то величезну роль відіграють живі квіти та кімнатні рослини. З усіх видів текстилю перевагу варто надати бавовні, ситцю, рогожці, грубої вовни та льону – тобто натуральним, нефарбованим тканинам, які вважаються ознакою вишуканості в еко-стилі.

Фотозвіт