Головна / Статті / Сучасні тенденції у дизайні інтер’єру кухні

Сучасні тенденції у дизайні інтер’єру кухні

Сьогодні сучасна кухня має характер. Меблі циліндричної форми, що нагадують НЛО, знижують ризик травм, а також є ергономічними та цікавими. Але функціоналізм та чіткі архітектурні форми на кухнях – це нова «кухонна культура», де акцент робиться на горизонталях.

На сьогодні сучасний дизайн кухні без верхніх підвісних шаф або з невеликими полегшеними ящиками набуває все більшої популярності.

Фасади відкриваються простим натисканням, а закриваються автоматично. Також замість традиційної ручки вони можуть мати щілину. Загалом, це – стильне поєднання контрастних поверхонь, легкості та ґрунтовності.

Нижнім кухонним блокам прийнято надавати конструктивну легкість, ставлячи їх на високі ніжки, утоплюючи глибоко цоколь, або підвішуючи масивні блоки до стіни. Це, до речі, також дуже зручно для ніг.

Вітальні тепер поєднуються з кухнями навіть у класичних інтер’єрах. Таке поєднання часто виправдане, але якщо на кухні активно готують, краще її усе ж таки ізолювати, адже витяжка шумить і не завжди рятує від запахів. У розмежуванні кухонної та вітальньої зон допоможуть скляні, дерев’яні або пластикові розсувні перегородки.

У світі кухонь класичного стилю панує естетика кантрі з тихим заміським затишком. Декоративність такої кухні підкреслюють вітражі, панно, м’які тканинні кишені та чохли.

Обладнання кухонь у малометражних квартирах та офісах формується в основному шляхом використання різних елементів, що трансформуються, і прийомів оптимального використання простору. Наявність відкидних кришок столів, продовження робочої поверхні під вікном, влаштування полиць упоперек віконного отвору, системи зберігання під стелею або над обіднім столом дозволяють влаштувати функціональну кухню навіть на невеликій площі.

Тенденція прагнення до «чистоти лінії» забирає все зайве: конфорки вишиковуються в один ряд, а мийки, варильні панелі та будь-яка інша техніка, що вбудовується, ховаються під відкидними кришками. Навіть TV наразі стильно вставляти у вбудовану шафу з розсувними дверима, а кран робити висувним та з можливістю сховати його у стіні. Дизайнерські кухонні меблі тепер мало чим нагадують стандартні шафки, і чим менше вони нагадуватимуть кухню, тим сучаснішими вони будуть.

У дизайні кухні також велику роль відіграють використані матеріали. Стільниці, раковини та барні стійки з натурального кварцового каменю приємно вражають не лише своїми характеристиками міцності, але і допомагають втілити будь-які дизайнерські ідеї.

Фотозвіт