Головна / Статті / 10 ідей дизайну для ванної кімнати маленького розміру

10 ідей дизайну для ванної кімнати маленького розміру

Багато хто з нас стикається з проблемою нестачі квадратних метрів у ванній кімнаті, адже усім хочеться мати комфортну зону для водних процедур. Зробити ванну більш просторою, візуально збільшивши її простір можна за допомогою спеціальних технічних прийомів:

  1. Правильне планування. Використовуйте меблі та обладнання мінімальних розмірів, зробіть ставку на їхнє кутове розташування. Уникайте дрібниць та зайвих предметів. Намагайтеся приховати всю сантехніку за гіпсокартонною стіною.
  2. Світлі та холодні відтінки. Основним правилом, за допомогою якого можна візуально збільшити простір, є використання світлих та холодних тонів. Можна додати декілька яскравих елементів. Меблі повинні відповідати кольоровій гамі – це допоможе розширити стіни.
  3. Використання кварцового каменю. В якості оздоблювального матеріалу для ванної кімнати відмінно підійде кварцовий агломерат. Ефект глянцю діє за принципом дзеркала, тим самим збільшуючи простір.
  4. Дзеркала. Вони чудово відбивають світло та допомагають візуально збільшити кімнату.
  5. Глянсова стеля. Відбиваючи світло, натяжна стеля допоможе збільшити простір.
  6. Вітражна стіна. Якщо є можливість, частину стіни в маленькій ванній кімнаті варто замінити вітражним або матовим склом, яке пропускатиме світло з іншої кімнати. Таке рішення може стати особливістю інтер’єру.
  7. Компактна сантехніка. Вмивальник та раковину обирайте невеликого розміру. Якщо наявність ванни вам не суттєва, її можна замінити на душову кабіну.
  8. Двері в малій ванній кімнаті краще встановити так, щоб вони відкривалися назовні. Таким вони не займатимуть місце у приміщенні у відкритому стані.
  9. Якщо у ванній кімнаті є унітаз, його краще встановити на протилежній стороні від дверей. Це звільнить центральну частину кімнати.
  10. Гарне освітлення у ванній кімнаті також відіграє важливу роль. Освітлення у ванній має бути досить яскраве, але без сліпучого прямого світла. Використовуйте декілька джерел світла: стельове та бокове освітлення (над дзеркалом або з двох боків).

Фотозвіт